Drs. K.A.E. (Kirsten) van den Hul

foto Drs. K.A.E. (Kirsten) van den Hul
Foto: Lex Draijer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Kirsten van den Hul (1976) was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor de PvdA. Zij was onafhankelijk verandermanager en was onder meer columniste van het Algemeen Dagblad en Trouw. Verder werkte zij bij het Europees Cultuurfonds, was zij vrouwenvertegenwoordiger op de algemene vergadering van de Verenigde Naties en was zij gastdocent en gastspreekster. Mevrouw Van den Hul was woordvoerster onderwijs, wetenschappen, media, emancipatie, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking.

PvdA
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Kirsten Auke Elisabeth (Kirsten)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Deventer, 18 augustus 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • GroenLinks (korte tijd)
  • PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • columniste Algemene Dagblad, van april 2011 tot januari 2015
  • columniste dagblad "Trouw", van mei 2015 tot december 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • gastdocent Haagse Hogeschool, vanaf januari 2015

vorige (2/6)
  • vicevoorzitter Humanity House, van maart 2015 tot januari 2017
  • gastdocent Universiteit van Amsterdam, van 2015 tot 1 juni 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid tijdelijke commissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 2020 tot februari 2021 (voorbereiden parlementaire enquëte)
  • lid parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 februari 2021 tot 31 maart 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/6)
  • Bracht in 2020 met Joël Voordewind (CU), Mahir Alkaya (SP) en Bram van Ojik (GL) een initiatiefnota uit over het tegengaan van slavernij en uitbuiting - een wettelijke ondergrens voor verantwoord ondernemen (34.595)
  • Diende in 2021 met Joël Voordewind (CU), Mahir Alkaya (SP) en Tom van den Nieuwenhuijzen (GL) een initiatiefwetsvoorstel in over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Woonde in 2004 in Tunesië
  • Spreekt Arabisch, Russisch, Frans, Duits en Spaans
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.