Besluitpunt "Alle leden van het netwerk spannen zich in om ervoor te zorgen dat de toewijzing van zaken een voorspelbaar proces wordt en de ondernemingen en de overige betrokkenen te helpen om hun klachten tot de juiste instantie te richten. 14. De leden van het netwerk zorgen ervoor dat zaken welke een grondig onderzoek door een mededingingsautoriteit wettigen, naar behoren worden toegewezen en beoordeeld. Dat beginsel doet geen afbreuk aan de discretionaire bevoegdheid van alle leden van het netwerk om te beslissen of zij een zaak al dan niet onderzoeken."
ass/BAR/vl CAB NL 10 Autoriteit(en) die goed geplaatst is/zijn om op te treden 15. De leden van het netwerk zorgen voor een doeltreffende toepassing van de artikelen 81 en 82 van het Verdrag. De zaken worden behandeld door een of meer autoriteiten die in staat is/zijn de mededinging op de markt te herstellen of te handhaven. Daartoe nemen de leden van het netwerk alle relevante factoren in aanmerking, met name door na te gaan op welke markten de voornaamste mededingingsverstorende effecten voelbaar zijn en welke autoriteit het best in staat is om de zaak met goed gevolg te behandelen, een en ander rekening houdend met het vermogen van de autoriteit om bewijsmateriaal te verzamelen, een einde te maken aan de overtreding en op een doeltreffende manier sancties op te leggen. 16. De zaken worden zoveel mogelijk door één enkele mededingingsautoriteit behandeld. Eén NMA zal gewoonlijk goed geplaatst zijn om op te treden indien slechts een lidstaat wezenlijk nadelige invloed ondervindt van een overeenkomst of praktijk, met name wanneer de voor- naamste mededingingsverstorende effecten in dezelfde lidstaat voelbaar zijn en alle aan een overeenkomst of misbruik deelnemende ondernemingen in deze lidstaat hun zetel hebben. 17. Wanneer een overeenkomst of praktijk de mededinging in meer dan één lidstaat ernstig aan- tast, trachten de leden van het netwerk het eens te worden over de vraag wie het best geplaatst is om de zaak met goed gevolg te behandelen. 18. In zaken waarin één enkel optreden niet mogelijk is (wanneer de mededinging in diverse lid- staten nadelig wordt beïnvloed en geen enkele NMA de zaak alleen met goed gevolg kan behandelen), coördineren de leden van het netwerk hun optreden en pogen zij één mede- dingingsautoriteit als leidende instelling aan te wijzen. 19. De Commissie zal bijzonder goed geplaatst zijn om een geval te behandelen indien meer dan drie lidstaten significante schade ondervinden van een overeenkomst of praktijk, indien de zaak nauw verband houdt met andere communautaire bepalingen die uitsluitend of doeltref- fender kunnen worden toegepast door de Commissie, indien het belang van de Gemeenschap de aanneming van een besluit van de Commissie voor de ontwikkeling van communautair mededingingsbeleid vergt, met name wanneer zich een nieuw mededingingsprobleem voor- doet of om doeltreffende toepassing te waarborgen. Eenvormige toepassing van de communautaire mededingingsregels 20. Na de eerste termijn voor toewijzing, wanneer dezelfde zaak (zelfde markt, zelfde partijen, zelfde gedraging/overeenkomst) wordt behandeld door meer dan een NMA die goed geplaatst zijn om zulks te doen, neemt één nationale mededingingsautoriteit een formeel besluit, terwijl de overige autoriteiten de procedures opschorten of, indien zulks niet mogelijk is, de zaak in nauwe samenwerking behandelen. 15664/02 ADD 1 ass/BAR/vl CAB NL 11
Inhoudsopgave van deze pagina:
Dit zijn agendapunten die de Raad van de Europese Unie i niet hoeft te bespreken tijdens een Raadsvergadering i. A-punten worden als hamerstuk (zonder discussie) afgehandeld en goedgekeurd omdat binnen het Comité van Permanente Vertegenwoordigers (Coreper) i, raadswerkgroepen i of een andere Raadsformatie i al overeenstemming is bereikt. Dit in tegenstelling tot B-punten i, waarover wel discussie plaatsvindt.
vergadering | Raadsvergadering |
---|---|
datum | 2002-12-16 |
puntnummer | 13. |
soort behandeling | A-punt |
raadsdocument nummer | 15664/02 |
oorspronkelijke titel | Alle leden van het netwerk spannen zich in om ervoor te zorgen dat de toewijzing van zaken een voorspelbaar proces wordt en de ondernemingen en de overige betrokkenen te helpen om hun klachten tot de juiste instantie te richten. 14. De leden van het netwerk zorgen ervoor dat zaken welke een grondig onderzoek door een mededingingsautoriteit wettigen, naar behoren worden toegewezen en beoordeeld. Dat beginsel doet geen afbreuk aan de discretionaire bevoegdheid van alle leden van het netwerk om te beslissen of zij een zaak al dan niet onderzoeken. |